LXXXVIII ZJAZD NAUKOWY
POLSKIEGO TOWARZYSTWA ZOOTECHNICZNEGO

"Hodowla zwierząt perspektywą rozwoju Polski"

11-13 września 2024

Regulamin Konkursu Młodych Naukowców - do pobrania

Regulamin Konkursu Młodych Naukowców

1

Organizatorem Konkursu jest Polskie Towarzystwo Zootechniczne im. Michała Oczapowskiego, Koło w Siedlcach

2

Celem Konkursu jest podnoszenie poziomu naukowego młodych naukowców
oraz popularyzacja wyników ich badań

3

Zgłoszenia na Konkurs będą przyjmowane do 1 lipca 2024 r.

4

1. Prelegentami prac podczas Sesji mogą być studenci i absolwenci studiów wyższych,
którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora i nie ukończyli 35 lat.

2. Do Konkursu mogą przystąpić tylko uczestnicy Zjazdu, deklarujący to w formularzu zgłoszeniowym.

3. W Konkursie nie mogą brać udziału laureaci (I miejsca) poprzednich edycji.

4. Uczestnik Konkursu powinien być głównym autorem prezentowanej pracy.

5

1. Praca powinna być napisana zgodnie z warunkami stawianymi opracowaniom naukowym.

2. Akceptowane będą prace w języku polskim lub angielskim.

3. Na prezentację prac przeznacza się 10 minut, a na dyskusję 5 minut.

4. Ocenie będzie podlegać zarówno wartość merytoryczna pracy jak i sposób prezentacji.

6

Przewodniczący Koła PTZ w Siedlcach powołuje przewodniczącego i członków Komisji Konkursowej.

7

Komisja Konkursowa ocenia wstępnie zgodność pracy z warunkami Konkursu, a następnie dokonuje ostatecznej oceny prac i podejmuje decyzję o przyznaniu określonej nagrody.

8

Przewiduje się nagrody I, II i III stopnia oraz wyróżnienia. Komisja Konkursowa ma prawo nieprzyznawania nagród lub innego ich podziału.

9

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego zakończeniu Zjazdu.

10

Obsługę techniczną Konkursu prowadzi Koło PTZ w Siedlcach.

Streszczenia prac należy przesyłać na adres Przewodniczącej Sekcji Młodych Naukowców:

Dr hab. inż. Anna Wysokińska, prof. uczelni,

Uniwersytet w Siedlcach, Wydział Nauk Rolniczych, Instytut Zootechniki i Rybactwa

ul. Prusa 14, 08-110 Siedlce

Przewodnicząca Koła PTZ w Siedlcach